Tak for et fantastik KSU løb 2014 Der var 196 tilmeldte deltagere og 184 registrerede løbere over mållinien. Nedenfor kan alle løbsresultater ses i både 5 km og 10 km. Vinderne blev i følgende kategorier:   5 km Dreng/Pige: Tobias Madsen (20:03), Sofia Øst (24:59) 5 km Mand/Kvinde 16-41 år Jesper Faurschou (16:52), Rikke Egelund (23:00) 5 km Mand/Kvinde fra 41 år Finn Christensen (17:23), Lotte Brix (26:03) 10 km Dreng/Pige Rasmus Jakobsen (43:20), Amalie Nygaard (44:48) 10 km Mand/Kvinde 16-40 år Thomas Esbesen (34:13), Pia Jakobsen (43:22) 10 km Mand/Kvinde fra 41 år Allan Hagelskær (34:21), Conny Brusen Nielsen (52:12)    
# Navn Klub Startnr. Kategori Kat # 5 km Chiptid
1 Jesper Faurschou 329 5MK40 1 00:16:52 00:16:52
2 Finn Christensen 136 5MK41 1 00:17:23 00:17:23
3 Jørn Olsen 319 5MK41 2 00:19:19 00:19:19
4 Tobias Madsen HIF 42 5DP15 1 00:20:03 00:20:03
5 Claus Hillerup 132 5MK41 3 00:20:10 00:20:10
6 Erling Jørgensen 131 5MK41 4 00:20:17 00:20:17
7 Marius Minds 115 5DP15 2 00:21:56 00:21:56
8 Nikolai Præst HIF 35 5DP15 3 00:21:57 00:21:57
9 Niels Østergaard 169 5MK40 2 00:22:07 00:22:07
10 Oskar Kaagaard 171 5DP15 4 00:22:10 00:22:10
11 Bertram Sas Teglgaard 140 5DP15 5 00:22:13 00:22:13
12 Malthe Hauge 155 5DP15 6 00:22:41 00:22:41
13 Frederik Søndergaard 151 5DP15 7 00:22:42 00:22:42
14 Torben Buur 128 5MK40 3 00:22:53 00:22:53
15 Jan Sandfeld 328 5MK40 4 00:22:58 00:22:58
16 Rikke Engelund 335 5MK40 5 00:23:00 00:23:00
17 Tue Laursen 167 5DP15 8 00:23:33 00:23:33
18 Joakim Vejrup 312 5DP15 9 00:23:35 00:23:35
19 Jonas Kristensen 174 5DP15 10 00:23:47 00:23:47
20 Aksel Valdemar Schiøtz 27 5DP15 11 00:24:14 00:24:14
21 Benjamin Bertelsen 114 5MK40 6 00:24:15 00:24:15
22 Matthias Jakobsen 175 5DP15 12 00:24:27 00:24:27
23 Malte Hansen 141 5DP15 13 00:24:49 00:24:49
24 Heino Fey 302 5MK41 5 00:24:52 00:24:52
25 Sofia Øst Hammerum IF U13P 106 5DP15 14 00:24:59 00:24:59
26 Lasse Mørup 152 5DP15 15 00:25:01 00:25:01
27 Sanne Vestergaard 5 5MK40 7 00:25:17 00:25:17
28 Ane Ulrikke Schiøtz 28 5DP15 16 00:25:21 00:25:21
29 Xenia Nielsen Hammerum IF U13P 108 5DP15 17 00:25:25 00:25:25
30 Peter Juul 164 5DP15 18 00:25:35 00:25:35
31 Laura Nedergaard Gam 46 5DP15 19 00:25:37 00:25:37
32 Mikkel Schmidt 168 5DP15 20 00:25:38 00:25:38
33 Line Sørensen 8 5MK40 8 00:25:44 00:25:44
34 Jan Hallin 189 5MK41 6 00:25:49 00:25:49
35 Edith Nellemann Hammerum IF U13P 37 5DP15 21 00:25:55 00:25:55
36 Gustav Minds 116 5DP15 22 00:25:58 00:25:58
37 Line Boysen 324 5DP15 23 00:25:59 00:25:59
38 Lotte Brix 134 5MK41 7 00:26:03 00:26:03
39 Mads Andersen 161 5DP15 24 00:26:04 00:26:04
40 Emil Øst Christensen 139 5DP15 25 00:26:10 00:26:10
41 Rikke Harvey 159 5MK40 9 00:26:23 00:26:23
42 Julius Harvey 158 5DP15 26 00:26:24 00:26:24
43 Maria Nygaard Hauge U 14 piger 15 5DP15 27 00:26:26 00:26:26
44 Mette Balle Olesen 148 5MK40 10 00:26:31 00:26:31
45 Hjalte Holm Pedersen 322 5DP15 28 00:26:34 00:26:34
46 Flemming Østergård 323 5MK41 8 00:26:37 00:26:37
47 Rikke Lund Engholm 12 5MK41 9 00:26:52 00:26:52
48 William Nedergaard Gam 47 5DP15 29 00:27:10 00:27:10
49 Sarah Larsen 138 5DP15 30 00:27:13 00:27:13
50 Jens Christian Ploug 39 5MK40 11 00:27:17 00:27:17
51 Gitte Holm 320 5MK41 10 00:27:18 00:27:18
52 Begitte Hauge 318 5MK41 11 00:27:42 00:27:42
53 Helle Minds 118 5MK40 12 00:27:43 00:27:43
54 Li-Karine Schiøtz 26 5MK41 12 00:27:48 00:27:48
55 Erik Andersen 133 5MK41 13 00:27:50 00:27:50
56 Emil Østergaard 22 5DP15 31 00:27:50 00:27:50
57 Julie Sikjær 145 5DP15 32 00:27:50 00:27:50
58 Morten Kopp Guldbrandt 2 5MK40 13 00:27:56 00:27:56
59 Inge Bekke Bruhn Skov 31 5MK40 14 00:28:20 00:28:20
60 Tina Nedergaard Gam 45 5MK41 14 00:28:20 00:28:20
61 Rasmus Gade HIF 102 5DP15 33 00:28:31 00:28:31
62 August Lund Johannesen 153 5DP15 34 00:28:33 00:28:33
63 Kathrine Gade HIF U13 piger 103 5DP15 35 00:28:44 00:28:44
64 Michael Gade HIF 104 5MK41 15 00:28:45 00:28:45
65 Lotte Andersen 317 5MK40 15 00:28:47 00:28:47
66 Ida Brun Olesen 303 5DP15 36 00:28:59 00:28:59
67 Heidi Cadovius 122 5MK40 16 00:29:10 00:29:10
68 Oliver Cadovius 123 5DP15 37 00:29:12 00:29:12
69 Allan Wejlgaard 142 5DP15 38 00:29:28 00:29:28
70 Alexander Jensen 316 5DP15 39 00:29:35 00:29:35
71 Marcus Nielsen Team Nielsen 7 5DP15 40 00:29:37 00:29:37
72 Magnus Hause 117 5DP15 41 00:29:38 00:29:38
73 Morten Nielsen Team Nielsen 6 5MK40 17 00:29:40 00:29:40
74 Anne Louise Degn Hansen 304 5MK41 16 00:29:42 00:29:42
75 Sarah Plaugborg 326 5DP15 42 00:29:49 00:29:49
76 Sofia Cassøe 181 5DP15 43 00:30:04 00:30:04
77 Michael Cassøe 182 5MK41 17 00:30:07 00:30:07
78 Magnus Rolandsen 172 5DP15 44 00:30:24 00:30:24
79 Markus Sandfeld 160 5DP15 45 00:30:25 00:30:25
80 Xenia Rasmussen 188 5MK40 18 00:30:52 00:30:52
81 Sine Risom 177 5MK40 19 00:30:53 00:30:53
82 Julie Heesgaard 193 5DP15 46 00:30:58 00:30:58
83 Josfine Winterskov 194 5DP15 47 00:31:00 00:31:00
84 Niels Henrik Juul 197 5MK41 18 00:31:02 00:31:02
85 Emil Nysteen 198 5DP15 48 00:31:03 00:31:03
86 Frederik Møller Dahl 154 5DP15 49 00:31:12 00:31:12
87 Aage Stampe 336 5MK40 20 00:31:14 00:31:14
88 Niklas Olesen 23 5DP15 50 00:31:16 00:31:16
89 Mikkel Korshøj 147 5DP15 51 00:31:16 00:31:16
90 Victor Stampe 337 5DP15 52 00:31:17 00:31:17
91 Mia Travis Schmidt 38 5MK40 21 00:31:20 00:31:20
92 Lone Laursen 327 5MK41 19 00:31:22 00:31:22
93 Lone Lillie 17 5MK40 22 00:31:29 00:31:29
94 Martin Olesen 24 5MK40 23 00:31:32 00:31:32
95 Jimmy Würtz Site Facility A/S 19 5MK41 20 00:31:42 00:31:42
96 Margith Buelund Hammerum IF U13P 112 5MK41 21 00:31:49 00:31:49
97 Astrid Hoffmann 341 5DP15 53 00:31:52 00:31:52
98 Jesper Christensen 149 5MK40 24 00:31:53 00:31:53
99 Tina Holmgaard 33 5MK40 25 00:31:54 00:31:54
100 Henrik Pedersen 321 5MK41 22 00:31:57 00:31:57
101 Signe Vestergaard 135 5DP15 54 00:32:28 00:32:28
102 Anna Marie Dam Steffensen Hauge gif u14 21 5DP15 55 00:32:28 00:32:28
103 Tina maria Hansen 4 5MK40 26 00:32:32 00:32:32
104 Brian Sehested 314 5MK41 23 00:32:44 00:32:44
105 Frederikke Søby 313 5DP15 56 00:32:45 00:32:45
106 Ester Nellemann Hauge U 14 36 5DP15 57 00:32:45 00:32:45
107 Laura Nissen Pedersen 130 5DP15 58 00:32:46 00:32:46
108 Karina Kopp Guldbrandt 1 5MK40 27 00:32:46 00:32:46
109 Anton Wiinholt 199 5DP15 59 00:33:07 00:33:07
110 Sebastian Bak Christensen 43 5DP15 60 00:33:08 00:33:08
111 Line Thomsen Hauge U14 p 11 5DP15 61 00:33:13 00:33:13
112 Julie Fey 162 5DP15 62 00:33:52 00:33:52
113 Fiona Kjær Jensen 163 5DP15 63 00:34:08 00:34:08
114 Simone Christiansen Hammerum IF U13P 110 5DP15 64 00:34:23 00:34:23
115 Katrine Jakobsen 100 5DP15 65 00:35:21 00:35:21
116 Brian Pedersen 124 5MK41 24 00:35:54 00:35:54
117 Marie Thinggaard Hammerum IF U13P 111 5DP15 66 00:35:55 00:35:55
118 Josefine Buur 129 5DP15 67 00:36:27 00:36:27
119 Cille Pilgaard Nieslen Hauge 9 5DP15 68 00:36:37 00:36:37
120 Jan Madsen 306 5MK41 25 00:36:52 00:36:52
121 Markus Friberg 307 5DP15 69 00:36:54 00:36:54
122 Anette Bak Hansen 44 5MK41 26 00:37:52 00:37:52
123 Laura Jager Neldeberg 309 5DP15 70 00:38:33 00:38:33
124 Emma Nyby 195 5DP15 71 00:38:35 00:38:35
125 Thomas Jensen 187 5MK41 27 00:39:17 00:39:17
126 Jonas Kjær Jensen 183 5DP15 72 00:39:17 00:39:17
127 Margit Nyby 34 5MK41 28 00:40:16 00:40:16
128 Karoline Pedersen Hammerum IF U13P 107 5DP15 73 00:40:40 00:40:40
129 Laura Nielsen 300 5DP15 74 00:42:45 00:42:45
130 Kristine Pedersen 200 5DP15 75 00:42:46 00:42:46
131 Mette Lyneborg Madsen 301 5DP15 76 00:42:55 00:42:55
132 Malthe Hauge 150 5DP15 77 00:53:37 00:53:37
# Navn Klub Start Kategori Kat # 10 km Chiptid
1 Anders Engberg 310 10DP15 1 00:23:17 00:23:17
2 Thomas Esbensen 173 10MK40 1 00:34:13 00:34:13
3 Allan Hagelskjær 48 10MK41 1 00:34:21 00:34:21
4 Lars Jakobsen 50 10MK40 2 00:35:52 00:35:52
5 Peder Hansen x 185 10MK41 2 00:39:07 00:39:07
6 Kenny Voss 179 10MK41 3 00:39:18 00:39:18
7 Christian Bjerre 127 10MK40 3 00:39:53 00:39:53
8 Brian Mikkelsen 125 10MK41 4 00:42:17 00:42:17
9 Bjarne Simonsen 191 10MK40 4 00:42:32 00:42:32
10 Michael Petersen 10 10MK40 5 00:42:40 00:42:40
11 Anders Nielsen 120 10MK40 6 00:42:57 00:42:57
12 Frederik Pilgaard 156 10MK40 7 00:43:07 00:43:07
13 Rasmus Jakobsen 101 10DP15 2 00:43:20 00:43:20
14 Pia Jakobsen 49 10MK40 8 00:43:22 00:43:22
15 Niels Henrik Østergaard 196 10MK41 5 00:43:57 00:43:57
16 Brian Kjær Andersen 113 10MK40 9 00:44:10 00:44:10
17 Henrik Søby 32 10MK40 10 00:44:16 00:44:16
18 Rune Bjørn Nielsen 121 10MK40 11 00:44:20 00:44:20
19 Shane Duff 180 10MK41 6 00:44:21 00:44:21
20 Amalie Nygaard Hauge u14 piger 14 10DP15 3 00:44:48 00:44:48
21 Jørgen Elmholdt 308 10MK41 7 00:45:43 00:45:43
22 Christian Hoffmann 340 10DP15 4 00:46:28 00:46:28
23 Henrik Hoffmann 339 10MK41 8 00:46:28 00:46:28
24 Henrik Rom 105 10MK41 9 00:47:00 00:47:00
25 Allan Martinsen 146 10MK41 10 00:47:04 00:47:04
26 Holger Merrild 29 10MK41 11 00:47:14 00:47:14
27 Laurits Eskildsen 157 10DP15 5 00:47:16 00:47:16
28 Leif Nielsen 190 10MK41 12 00:48:12 00:48:12
29 Lars Nygaard Hauge u14 piger 13 10MK41 13 00:48:24 00:48:24
30 Mikael Thomsen 165 10MK41 14 00:49:08 00:49:08
31 Helle Egebjerg 331 10MK40 12 00:50:05 00:50:05
32 Louise Jensen 332 10MK40 13 00:50:06 00:50:06
33 Jesper Rolandsen 170 10MK41 15 00:50:27 00:50:27
34 Camilla Hansen 315 10MK40 14 00:51:00 00:51:00
35 Erik Fuglsang Brouer 30 10MK41 16 00:51:21 00:51:21
36 Stine Gottlieb 334 10MK40 15 00:51:43 00:51:43
37 Conny Brusen Nielsen 305 10MK41 17 00:52:12 00:52:12
38 Birgitte Vork Nielsen 144 10MK41 18 00:52:15 00:52:15
39 Lisbeth J. Jessen 143 10MK41 19 00:52:17 00:52:17
40 Pia Hansen 330 10MK41 20 00:52:55 00:52:55
41 Henrik Petersen Site Facility A/S 18 10MK41 21 00:53:20 00:53:20
42 Carl Christian Stampe 184 10DP15 6 00:53:23 00:53:23
43 Mads Moesby 126 10DP15 7 00:53:24 00:53:24
44 Rikke Olesen 325 10MK40 16 00:53:30 00:53:30
45 Maria Louise Schmidt 178 10MK40 17 00:53:46 00:53:46
46 Camilla Cassøe 119 10MK40 18 00:53:52 00:53:52
47 Tanja Hansen 192 10MK40 19 00:54:23 00:54:23
48 Betina Dalsgaard 176 10MK40 20 00:54:46 00:54:46
49 Louise Eide Hartung 16 10MK40 21 00:55:09 00:55:09
50 Jakob Krukow 449 10DP15 8 00:58:29 00:58:29
51 Mads Fabricius 186 10DP15 9 00:58:32 00:58:32
52 Tanja Mortensen 41 10MK40 22 00:59:29 00:59:29